НОВИНИ

Вибух у Нікополі. Суд звільнив двох обвинувачених у подвійному вбивстві

За словами юриста, фактично злочинці тепер вільні через те, що прокуратура своєчасно не звернулась до суду щодо продовження терміну тримання під вартою.

Роману Жмурку та Денису Подоляку, обвинуваченим у вбивстві Різвана Тапаєва 10 лютого 2016 року, не продовжили термін тримання під вартою, котрий сплив 3 грудня.

У кримінальній справі про подвійне вбивство було затримано трьох осіб, проте в результаті вибуху 30 листопада у Нікопольському суді, один з обвинувачених Сергій Вороновський — загинув, інші двоє були госпіталізовані.

Востаннє термін тримання під вартою продовжували 5 жовтня до 3 грудня.

Останнє засідання у справі відбулось 30-го листопада, але в ухвалі суду за 1 грудня не йдеться про продовження терміну тримання під вартою обвинувачених, їм лише приставили охорону. Про це зазначено в ухвалах суду, опублікованих у відкритому доступі.

«Застосувати заходи безпеки до обвинувачених — забезпечити їх особисту охорону у КЗ «Нікопольська міська лікарня №1 ДОР на час перебування в лікарні», — йдеться в тексті ухвали. 

Інформацію про те, що обвинувачені наразі фактично вільні, підтвердила речниця поліції Дніппровської області Ганна Старжевська.

«Так, це дійсно правда. Проте їх наразі охороняє поліція», — зазначила вона.

У суді цей інцидент не коментують, проте, юрист Ростислав Кравець зазначив, що фактично злочинці тепер вільні через те, що прокуратура своєчасно не звернулась до суду.

«Фактично це може означати, що органи прокуратури своєчасно не звернулись до суду, відповідних органів, щодо продовження цих обов’язків, покладених на осіб скоєних злочинів: або запобіжні заходи, або обов'язок не відлучатись, не спілкуватись зі свідками... Продовжити їх уже немає можливості», — сказав Кравець.

Як повідомила головна лікарка Нікопольської лікарні Олена Соломаха, обоє підозрюваних перебувають у важному стані.

«Нині вони перебувають у стабільно-важкому стані. Приблизно ще два тижні будуть у нас. Їм зробили планові операції», — сказала вона.

Нагадаємо, 30 листопада в Нікопольському суді Дніпропетровської області під час засідання суду чоловік підірвав дві гранати. Вибух стався об 11:20 на слуханні справи за фактом вбивства. Спочатку повідомлялося про одного загиблого і сімох поранених. Згодом стало відомо, що під час надання медичної допомоги у лікарні помер ще один потерпілий.

Дружина підривника у Нікопольському суді розповіла, що батько убитого Різвана Тапаєва дізнався про наміри підозрюваних підкупити суддю. Адвокат одного з обвинувачених слова дружини Тапаєва спростував.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.