НОВИНИ

"Фарбування" пам’ятника Дзержинському у Запоріжжі. Блогер відсудив 49 тис. компенсації

Гудименко припускає, що процес виплати йому компенсації розтягнеться "мінімум на півроку" і заявляє, що всі отримані кошти направлятиме на благодійні цілі.

Запорізький блогер Юрій Гудименко відсудив у держави 49 тисяч компенсації за позбавлення волі в період правління Януковича, коли після підриву в Запоріжжі пам'ятника Сталіну біля офісу КПУ його помістили в СІЗО на 2 місяці. Про це він написав у Facebook.

"Рішення про виплату мені 49 тис. грн компенсації за затримання та тримання під вартою з політичних мотивів виніс напередодні - 14 грудня - Запорізький апеляційний суд. Спочатку я, звернувшись за порадою знайомого адвоката до суду, наполягав на оцінці моральних і матеріальних збитків у 1 млн грн, проте суд першої інстанції скоротив цю суму до 97 тис. грн, а апеляційний суд, куди звернулися і ми, і прокуратура - до 49 тис. грн", - повідомив Гудименко.

При цьому блогер зауважив, що оскаржувати ухвалене Запорізьким апеляційним судом рішення не має наміру, оскільки "завдання було отримати не гроші, а визнання від держави її неправоти".

Гудименко припускає, що процес виплати йому компенсації розтягнеться "мінімум на півроку" і заявляє, що всі отримані кошти направлятиме на благодійні цілі.

"Наприклад, на щось, пов'язане з просвітою про злочини комунізму в рідному Запоріжжі або взагалі в Україні", - уточнив він.

Як повідомлялося, не довівши причетність Гудименка до підриву пам'ятника Сталіну, в 2011 році його звинуватили в тому, що він облив фарбою пам'ятник Дзержинському (нині демонтований). За це йому дали два роки умовно. Згодом виправдали.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.