НОВИНИ

Розслідування встановило, що понад 30% зброї ІДІЛ надходить з Євросоюзу

У доповіді CAR також зазначається, що майже половина озброєнь бойовиків вироблено в Росії та Китаї.

Британської організації Conflict Armament Research повідомила, що понад третину озброєнь для терористичної організації "Ісламська держава" в Іраку та Сирії надходить з країн Євросоюзу. Про це йдеться в розслідуванні організації, пише DW.

У розслідуванні CAR зазначається, що більше 30% зброї ІДІЛ вироблено на заводах Болгарії, Румунії, Угорщини та Німеччини.

Згідно з повідомленням, майже половина озброєнь бойовиків вироблено в Росії та Китаї.

За даними CAR, більшу частину зброї бойовики отримали з розграбованих складів іракської та сирійської армій.

Крім того, в руках джихадистів опинилася зброя, яку у східноєвропейських країн закуповували США і Саудівська Аравія для сирійської опозиції.  

"Багато з цих передач зброї порушили умови продажу та експорту, узгоджені експортерами зброї, передусім країнами-членами ЄС, та одержувачами в Саудівській Аравії та Сполучених Штатах", - йдеться в доповіді.

На прикладі одного з випадків CAR простежила, як протягом двох місяців вироблена в ЄС протитанкова керована зброя зійшла з конвеєра на заводі, була продана США, потім передана сирійській опозиції, після чого опинилася в руках ІДІЛ в Іраку.

У доповіді наголошується, що сторони намагалися приховати джерело поставки зброї, змінивши упаковку, видаливши або зафарбувавши заводське маркування.

Нагадаємо, 9 грудня прем'єр-міністр Іраку Хайдер аль-Абаді оголосив про "кінець війни" в країні проти терористичного угруповання "Ісламська держава".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.