НОВИНИ

В Україні почав роботу новий Верховний суд

Відсьогодні також набирають чинності нові редакції Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу та Кодексу адміністративного судочинства.

У п’ятницю, 15 грудня, в Україні запрацював новий Верховний суд. Про це пише Радіо Свобода.

Згідно з повідомленням, 15 грудня також набирають чинності нові редакції Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу та Кодексу адміністративного судочинства.

Так, старий Верховний суд, Вищий адміністративний суд, Вищий господарський суд і Вищий спеціалізований суд із розгляду цивільних і кримінальних справ припиняють своє функціонування.  

Зміни в Кримінальний процесуальний кодекс, зокрема про обмеження термінів досудового розслідування, набудуть чинності через 3 місяці – 15 березня 2018 року.

"Одним із нововведень є поява поняття "зразкова справа" і "типова справа" для прискорення розгляду великої кількості однотипних адміністративних спорів", – йдеться в повідомленні.

Як повідомляється, якщо в провадженні адмінсудів є типові справи, можна звернутися до Верховного суду для ухвалення "зразкового" рішення. Натомість рішення Верховного суду в "зразковій справі" підлягає перегляду Великою палатою Верховного суду в апеляційному порядку.

Також нове процесуальне законодавство запроваджує штрафи для учасників судового засідання за зловживання процесуальними правами.

Крім того, з 15 грудня починає функціонувати в судах інститут наказного провадження і досудового врегулювання спору.

Відповідно до закону, в судах також функціонуватиме єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система, яка фактично є втіленням принципу «електронного судочинства».

"Електронний суд" починає функціонувати за 90 днів від дня опублікування державною судовою адміністрацією в газеті «Голос України» та на веб-порталі судової влади оголошення про запуск системи.

Також процесуальними кодексами передбачено запровадження фільтрів для касаційного оскарження в залежності від суми спору.

Нагадаємо, 30 листопада пленум оновленого Верховного суду визначив дату початку роботи - 15 грудня. Зазначається, що дане рішення підтримали 83 судді, а 27 були проти. Крім того, пленум обрав Валентину Данішевську на посаду голови ВС

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.