НОВИНИ

У МАГАТЕ закликають не порівнювати "Фукусіму" із Чорнобилем

Аварії на АЕС "Фукусіма-1" в Японії та на Чорнобильській АЕС на Україні абсолютно різні, тому їх не можна порівнювати. Про це заявив у вівторок заступник гендиректора Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Денис Флорі.

"Це дві абсолютно різні надзвичайні ситуації. Устаткування (на обох АЕС) абсолютно різне. Ми побачили, що обсяги викидів (радіоактивних речовин на обох АЕС) значно відрізняються. Такі оцінки японських експертів", - сказав Флорі.

За його словами, аварія, що сталася в 1986 році на Чорнобильській АЕС, була найбільшою за всю історію і єдиною, після якої небезпека радіоактивного зараження досягла максимального сьомого рівня.

Флорі зазначив, що до цих пір обсяги витоку радіації у першому, другому і третьому реакторах АЕС "Фукусіма-1" склали 7% від обсягів викидів радіоактивних речовин на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС.

У той же час, він визнав, що ситуація на аварійній АЕС в Японії залишається дуже складною.

Представник МАГАТЕ додав, що з'явилися ознаки відновлення роботи обладнання станції та електропостачання. Нагадаємо, що проблеми на японській АЕС виникли після землетрусу і викликаного ним цунамі 11 березня.

Тим часом, японська влада підвищила небезпеку на аварійній АЕС до сьомого рівня з нинішнього п'ятого. Такий же рівень був на Чорнобильській АЕС.

Утой же часміністерство науки і освіти Японії повідомило, що у префектурі Фукусіма виявлено незначнукількістьрадіоактивного стронцію.Така знахідка виявленавперше після аварії на атомній станції. Присутність небезпечного ізотопу зафіксовано в грунті і рослинах у ряді районів префектури за межами 30-кілометрової зони навколо АЕС "Фукусіма-1".

Міністерство роз'яснило, що виявлені дози радіоактивного ізотопу малі і не представляють загрози для здоров'я людей. Зараз в Японії немає санітарних норм вмісту стронцію у воді, повітрі та продуктах харчування.

Вибух, що стався 26 квітня 1986 року на четвертому реакторі АЕС призвів до викиду в атмосферу 200 тонн радіоактивного пилу. Кілька десятків людей загинули незабаром після катастрофи. 135 тисяч осіб були евакуйовані.

Теги