НОВИНИ

Підготовка списків. Добровольців закликали надати інформацію для отримання статусу учасників АТО

Наразі триває збір даних та проводиться первинна верифікація списків, які згодом подадуть у Міноборони.

Добровольці, які воювали на Донбасі, мають надати інформацію для отримання статусу учасників АТО. Про це в Facebook повідомила очільниця добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри» Яна Зінкевич.

Вона пояснила, що наразі волонтери збирають інформацію та проводять первинну верифікацію списків, які згодом подадуть в Міноборони.

Читайте також: Легалізувати добровольців. Де в Україні бійців добробатів визнали учасниками бойових дій

«Зараз, на 3.5 році уже досягло свого критичного моменту питання надання добровольцям, добровольцям-медикам, добровольцям-аеророзвідці (не плутати з волонтерами, при всій любові та повазі, це різні поняття) статусу учасників АТО на рівні з 200 тисячами людей які цей статус уже отримали (тільки задумайтесь в це число)», - зазначила Зінкевич.

За її словами, 15 грудня буде проводитись ініціативне зібрання від міністра оборони щодо питання надання добровольцям статусу учасника АТО на рівні з військовослужбовцями.

«Звісно, що буде потрібна і первинна верифікація і ще купа всього (але то уже нюанси). На даний момент цим успішно почала займатись Юридична Сотня. Я також буду на даній нараді як уповноважена особа від командувача Дмитра Яроша та представлятиму інтереси Української Добровольчої Армії загально (і одночасно як командир одного з батальйонів УДА, медичного батальйону "Госпітальєри"). Визнання наших добровольців, живих, поранених та загиблих - це найменше, що може зробити держава у відповідь на наші дії та сумлінну працю починаючи від квітня 2014 року і дотепер. Зараз штаб кожного з батальйонів УДА збирає та готує списки наших бійців для подальшого подання», - зазначила Зінкевич.

Вона також розповіла, які саме дані потрібно вказати та куди звертатися.

«Звісно, ніхто не знає і не гарантує що це спрацює. Але принаймні це шанс, адже держава нарешті пішла на розумний діалог з представниками та уповноваженими різних добровольчих структур», - підсумувала Зінкевич.

Нагадаємо, керівниця "Центру підтримки аеророзвідки" і волонтерка Марія Берлінська влітку цього року подала до суду, щоб держава визнала як юридичний факт те, що вона брала участь у бойових діях. Попри те, що Берлінська виграла суд, в Міноборони подали апеляцію, заявивши, що оскільки в їхніх списках немає прізвища жінки, то вона не може бути учасницею бойових дій. Після посту обурення, який Берлінська розмістила в Facebook, до неї зателефонував міністр оборони Степан Полторак і запросив на зустріч. Сторони обговорили питання статусу не лише Берлінської, а й усіх добровольців, які брали участь у бойових діях на Донбасі. Міністр пообіцяв за місяць розглянути списки добровольців та питання про надання їм статусу учасників бойових дій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.