НОВИНИ

Найбільші поштові оператори попросили Порошенка ветувати закон щодо обмежень на посилки

У зверненні наголошується, що закон, який скорочує до трьох кількість міжнародних поштових відправлень, унеможливить роботу експрес-перевізників і поштових операторів.

Українські найбільші поштові оператори звернулися до президента Петра Порошенка з проханням ветувати закон  щодо обмежень на посилки. Про це заявив в. о. генерального директора ПАТ "Укрпошта" Ігор Смілянський.

За його словами, набуття чинності законом, що скорочує до трьох кількість міжнародних поштових відправлень, з яких не стягується податок на додану вартість, унеможливить роботу експрес-перевізників і поштових операторів, 

Так, "Укрпошта", поштово-логістичні компанії "Нова пошта", "Інтайм", "ТММ Експрес", Aramex (ТОВ "Міжнародний Експрес"), Meest Group, Delievery Group, а також Українська асоціація директ маркетингу (УАДМ) звернулися до президента України Петра Порошенка з проханням ветувати цей закон.

"Враховуючи ті факти, що на сьогодні більшість відправлень недорога - до $10, а Україна інфраструктурно не готова запровадити такі заходи адміністрування, вважаємо за необхідне просити вас накласти вето на цей закон і повернути його на доопрацювання в профільний комітет Верховної Ради", - йдеться у зверненні поштово-логістичних компаній до президента.

Також ще чотири українські представництва відомих міжнародних поштових операторів, за словами президента УАДМ Валентина Калашника, також підтримують необхідність ветування, проте не мають права підписувати відповідне звернення до погодження з материнськими компаніями.

Коментуючи зазначену законодавчу ініціативу, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції Борислав Береза (позафракційний) заявив, що в тексті є корупціогенні чинники, при цьому сам законопроект не проходив його комітету.

Калашник при цьому додав, що зараз на сайті Адміністрації президента є вже сім петицій проти запровадження норми на обмеження міжнародних відправлень.

За словами директора з правових питань компанії "Нова пошта" Інни Хомич, впровадження зазначеної норми також може спровокувати підвищення цін на послуги доставки міжнародних відправлень.

Як повідомлялось, народні депутати підтримали законопроект щодо внесення змін до Митного кодексу, а саме введення обмеження на безмитне ввезення товарів через державний кордон. Нові правила безмитного ввезення товарів в ручному або супроводжуваному багажі сумою до 500 євро (в аеропортах - до 1 тис. євро) і вагою до 50 кг діятимуть для тих, хто був відсутній в Україні більше 24 годин і в'їжджає в країну не частіше ніж один раз протягом 72 годин.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.