НОВИНИ

Путін запросив Україну на будівництво космодрому

Росія виступає за активізацію співробітництва з Україною в ракетно-космічній сфері. Про це заявив прем'єр-міністр Росії Володимир Путін під час зустрічі з президентом Віктором Януковичем.

Путін зазначив, що країни мають значні перспективи співробітництва в цій галузі, запросивши Україну взяти участь у реалізації російського проекту будівництва космодрому "Східний".

Він повідомив, що російська сторона приділяє цьому проекту значну увагу і до нього могли б підключитися українські фахівці.

У повідомленні прес-служби президента сказано, що Янукович зазначив, що розвиток космічних комплексів обох країн має величезні перспективи і колосальний потенціал.

Він додав, що стратегію відносин країн у розвитку національних космічних відомств, реалізації відповідних програм має визначити спільна комісія.

Також глава держави висловив стурбованість реалізацією програми "Дніпро", яка вимагає, на його думку, модернізації. Він висловив думку, що ця програма є спільним обов'язком двох країн і її виконання пов'язане з миром і безпекою.

Нагадаємо, посол Росії в Україні Михайло Зурабов упевнений у перспективності українсько-російського співробітництва в космічній сфері.

Програма "Дніпро" передбачає утилізацію і зняття з бойового чергування ракет за допомогою запуску.

Зазначимо також, що голова Державного космічного агентства пропонує протягом двох-трьох років демонтувати станції системи попередження про ракетний напад в Севастополі і Мукачеві через застарілість.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.