НОВИНИ

Максим Стріха : У питанні довіри до науки Україна перебуває в низькій точці порівняно із Заходом

За словами заступника міністра освіти, важливо, щоб наукове середовище було таким здоровим, аби псевдовчені не мали шансів потрапити на високі позиції, визначати напрями фінансування в науці та її розвиток.

У питанні довіри до науки Україна перебуває в низькій точці порівняно із Заходом, де теж є така проблема. Про це в інтерв’ю Тижню розповів заступник міністра освіти і науки Максим Стріха.

«Але там принаймні провідні видання та сайти вміщують щодня інформацію про науково-технічні досягнення, що в Україні радше виняток, ніж правило. Хоча в мене таке відчуття, що й у нас ситуація таки потрошку покращується. Мусимо формувати суспільний престиж науки, здорове академічне середовище, бо тільки воно вміє відрізняти науку від псевдонауки. Також має йтися про певну толерантність: бували випадки, коли те, що здавалося єрессю, за певний час ставало науковим мейнстримом», - сказав він.

За словами Стріхи, потрібно розуміти, що, на жаль, псевдонаука є в усіх країнах. Нікому не вдалося її подолати, зокрема там, де є свобода друку. Важливо, щоб наукове середовище було таким здоровим, аби псевдовчені не мали шансів потрапити на високі позиції, визначати напрями фінансування в науці та її розвиток. Тут мають бути чіткі процедури й механізми, щоб гроші на дослідження отримували гідні цього. 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.