НОВИНИ

Максим Стріха: Об’єднувати наукові академії в Україні недоцільно

За словами заступника міністра освіти і науки, зведення цих установ докупи насправді породило б некерованого монстра, і другим етапом лишалося б констатувати, що він недієздатний, і закрити його.

Об’єднувати академії недоцільно, бо за природою своєю Національна академія наук України (за її великої прикладної спрямованості) є продуцентом добрих фундаментальних результатів. Про це в інтерв’ю Тижню розповів заступник міністра освіти і науки Максим Стріха.

Натомість, за його словами, галузеві академії за своєю природою мусять працювати в інтересах конкретних галузей. Медична — в інтересах медицини, аграрна — в інтересах аграрної. Ідеологія закону про науку й науково-технічну діяльність, те, чого дотримується МОН, саме й полягає в зміцнені зв’язків цих академій із профільними міністерствами. Тоді вони будуть по-справжньому ефективними. Так, вони можуть займатись і певними елементами фундаментальної науки, але мусять передусім зосереджуватися на розв’язанні прикладних завдань, які ставить життя перед суспільством у відповідних сферах.

«Тож зведення цього всього докупи насправді породило б некерованого монстра, і другим етапом лишалося б констатувати, що він недієздатний, і закрити його. Я не думаю, що це добрий шлях», - сказав Стріха.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.