НОВИНИ

Організація Ісламського співробітництва визнала Східний Єрусалим столицею окупованої Палестини

Країни ОІС також засудили рішення президента США Дональда Трампа щодо статусу Єрусалиму.

Країни Організації Ісламського співробітництва зробили заяву щодо визнання Палестинської держави зі столицею в Східному Єрусалимі. Про це йдеться в тексті Стамбульської декларації, яка була прийнята в середу, 13 грудня, за підсумками позачергового саміту в Стамбулі.

Декларація свідчить про те, що організація закликала світову спільноту визнати Східний Єрусалим окупованою столицею Палестинської держави.

«Країни ОІС найрішучішим чином засуджують і відкидають рішення президента США Дональда Трампа щодо статусу Єрусалиму», - наголошується в документі.

Також у декларації зазначається, що якщо Рада безпеки ООН не вживатиме заходів, то країни ОІС винесуть питання грубого порушення норм міжнародного права на обговорення Генасамблеї ООН.

Зазначимо, що Організація Ісламського співробітництва - найбільша після ООН міжнародна організація, до якої входять 57 країн на чотирьох континентах.

Як повідомлялося, що президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган закликав міжнародне співтовариство визнати Єрусалим столицею Палестини.

Читайте також: "Відкриті ворота пекла". Реакція світу на рішення Трампа про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю

Як повідомлялось, 6 грудня президент США Дональд Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю, попри застереження мусульманських лідерів та союзників з країн-ЄС.

Рада безпеки ООН зібралася на термінове засідання у зв'язку із заявою Трампа про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю. Усі 14 держав-членів дистанціювалися від одностороннього рішення Трампа і піддали його критиці. Однак, з огляду на право вето США, Радбез не стала приймати ні спільної заяви, ні резолюції.