НОВИНИ

Україна має шанс отримати третій транш допомоги від ЄС на 600 мільйонів євро

Євросоюз ухвалить рішення до кінця року.

До кінця року Європейський Союз (ЄС) має ухвалити рішення про надання Україні третього траншу на 600 млн євро в рамках діючої програми макрофінансової допомоги. Про це повідомив журналістам голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі.

Він нагадав, що за минулі 3 роки ЄС надав Україні макрофінансову допомогу обсягом 3,4 млрд євро.

«До кінця цього року буде ухвалено рішення про надання останнього траншу на 600 млн євро», - сказав Мінгареллі.

При цьому він підкреслив, що Україна виконала лише 17 із 21 умови в рамках цієї програми, і виплата цього траншу залежить від виконання решти 4 умов.

«Саме з цієї причини Єврокомісія зараз не може виплатити останній транш», - додав Мінгареллі.

Нагадаємо, 1 грудня Європейська комісія ухвалила рішення про надання Україні четвертого траншу макрофінансової допомоги обсягом 1,8 млрд євро.

Єврокомісія і уряд України 22 травня 2015 року в рамках саміту «Східного партнерства» у Ризі підписали меморандум про взаєморозуміння щодо надання Києву макрофінансової допомоги в розмірі 1,8 млрд євро. У рамках цієї програми Україна отримала 1,2 млрд євро. Проте виділення наступного кредитного траншу було призупинено до моменту прийняття Верховною Радою необхідних законопроектів, що стосуються скасування заборони на експорт лісу-кругляка, а також підтримки переселенців. У 2016 році кредитних траншів від ЄС Україна не отримувала.

На початку лютого 2017 року голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер повідомив, що ЄС виділить Україні 600 млн євро і без прийняття закону про зняття експортної заборони. І у квітні ЄС перерахував Україні €600 млн другого траншу макрофінансової допомоги у квітні 2017 року. 

Після саміту Східного партнерства у кінці листопада президент України Петро Порошенко заявив про досягнення домовленості про новий пакет макрофінансової допомоги для України, однак її деталі озвучені не були.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.