НОВИНИ

Путін переконує, що в України не буде проблем із Митним союзом

Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін не бачить великих проблем для України від діяльності Митного союзу.

"Щодо самого Митного союзу і політики митного союзу щодо третіх країн я великих проблем не бачу. Вони не повинні, не будуть у вас виникати", - запевнив російський прем’єр на переговорах зі своїм українським колегою Миколою Азаровим.

"Питання в тому - про що може домовитися Україна зі своїми партнерами в рамках створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом", - заявив Путін.

Він зазначив, що Росія сама веде подібні переговори, проте нагадав, що "рівень митного захисту країн митного союзу - приблизно 10,5%, а рівень митного захисту України в СОТ - 4,5% ".

"У нас виникають побоювання, що якщо на таких же умовах буде створена зона вільної торгівлі з Євросоюзом, то значна частина товарів не буде затребувана на зовнішніх ринках. Ці товари можуть почати надходити з України на нашу митну територію, і в цьому випадку нам доведеться вводити захисні заходи", - підкреслив Путін.

За словами Путіна, Україна могла б щорічно отримувати до $9 млрд в рік від вступу в Митний союз. "Якщо подивитися на розрахунки експертів, то при просуванні на цьому шляху прямий виграш України складатиме десь, за нашими даними, від 6,5 до 9 мільярдів доларів в рік", - сказав Путін.

Нагадаємо, 7 квітня президент Віктор Янукович заявив, що  Україна може взяти участь у митному союзі в рамках Єдиного економічного простору, створюваного Росією, Білоруссю й Казахстаном, у форматі "3+1". Також стало відомо, що Росія готова на дуже значні компенсації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.