НОВИНИ

Омелян розповів, коли Україна може припинити залізничне сполучення з РФ

Після аналізу, проведеного "Укрзалізницею", уряд прийме рішення відповідного характеру.

Питання щодо залізничного сполучення з Російською Федерацією (РФ) зараз розглядається "Укрзалізницею" і про остаточне рішення буде повідомлено у 2018 році. Про це заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

"Є дві складові - це вантажне та пасажирське (залізничне сполучення - ред.). Пасажирське - фактично у нас є єдиний російський потяг, який курсує у напрямку Кишинів-Москва та кілька українських поїздів у Крим і на Москву. Після аналізу, проведеного "Укрзалізницею", ми будемо готові прийняти урядове рішення відповідного характеру", - зазначив Омелян.

Крім того, міністр заявив, що Україна не зазнала фінансових втрат після того, як РФ запустила поїзда в обхід України.

"Насправді, щодо прямих збитків для "Укрзалізниці" - вони в розмірі однієї гривні на рік. Можливо, хтось не знає, але власне ця ділянка, через яку йшли транзитні поїзди, вантажні, пасажирські до півдня Російської Федерації - в свій час "Укрзалізниця" уклала угоду з російською залізницею про фактично безкоштовне транзитне проходження", - додав він.

Нагадаємо, у Російській Федерації залізні дороги з 11 грудня повністю перевели пасажирські потяги далекого прямування на новий залізничний обхід території України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.