НОВИНИ

  ▪   Станіслав Козлюк

Захист беркутівців хоче допитати свідків, які бачили "снайперів" у готелі "Україна"

Коба Нергадзе і Олександр Ревазішвілі готові свідчити у суді шляхом відеоконференції.

Захист колишніх бійців розформованого спецпідрозділу "Беркут" хоче допитати у суді людей, які нібито бачили, як стріляли з готелю "Україна" у Києві 19-20 лютого 2014 року під час Революції гідності. Про це повідомляє кореспондент Тижня із зали суду.

"Ідентифікували і поспілкувалися з такими громадянами Грузії як Коба Нергадзе, а також Олександр Ревазішвілі", - сказав адвокат.

Захист зазначає, що під час опитування цих осіб, були отримані дані, які свідчать про те, що ці особи брали участь у подіях 19-20 лютого 2014 року у центрі Києва і безпосередньо є свідками подій у готелі "Україна".

"Посилаючись коротко на ці обставини, захист просить звернутися до компетентних органів республіки Вірменія із запитом про міжнародну правову допомогу щодо допиту у суді шляхом відеоконференції  свідків – громадян Грузії Нергадзе і Ревазішвілі", - йдеться у повідомленні захисту.Нергадзе написав відповідну заяву, озвучену адвокатом у суді.

"Я безпосередньо брав участь в революції яка відбувалася в Україні в 2014 році. Вранці 20 лютого перебував у приміщенні готелю "Україна" і був свідком застосування зброї по людях з готелю. Повідомляю судові органи про те, що готовий дати свідчення в суді щодо подій, які відбувалися 20 лютого 2014 року на Майдані Незалежності та вулиці Інституцька. У той же час повідомляю, що не можу прибути в Україну, побоюючись за свою особисту безпеку. З цих же причин виїхав з родиною із Грузії. Даю свою згоду, готовий свідчити в суді по відеоконференції на території республіки Вірменія", - йдеться у заяві Нергадзе.

Анологічну заяву написав і Ревазішвілі.

Суд, заслухавши думку учасників процесу, вирішив задовольнити клопотання сторони обвинувачення для реалізації права для ознайомлення з цими матеріалами у тому числі з урахуванням уточнення, яке зробила сторона захисту.

На наступному тижні суд має вирішити питання відеодопиту.

Як повідомлялося, для схиляння «Беркуту» до злочинів під час Майдану могли виділити щонайменше 30 млн грн позабюджетних коштів.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.