НОВИНИ

У Євросоюзі заявили про готовність допомогти Україні з реформою освіти

ЄС також очікує, що Київ у повній мірі врахує рекомендації Венеціанської комісії стосовно закону про освіту.

У Євросоюзі заявили, що готові допомогти Україні в реалізації рекомендацій Венеціанської комісії щодо закону "Про освіту" та в проведенні загальної реформи в галузі освіти. Про це повідомила речниця зовнішньополітичної служби ЄС Майя Косьянчич.

За її словами, ЄС очікує, що Київ в повній мірі врахує рекомендації Венеціанської комісії.

"Рекомендації Венеціанської комісії повинні бути враховані в повній мірі, як зобов'язалася Україна. Це повинно здійснюватися недискримінаційним шляхом, в діалозі з національними меншинами та іншими зацікавленими сторонами, для поступової реформи повинно бути надано більше часу", - сказала вона.

Косьянчич наголосила, що необхідно гарантувати "культурну спадщину меншин та безперервність освіти на мовах меншин в традиційних школах".

Речниця нагадала, що це питання широко обговорювалося на Раді Асоціації Україна-ЄС 8 грудня.

Нагадаємо, 11 грудня Венеціанська комісія опублікувала рішення щодо мовних положень закону України "Про освіту". 

Глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що Україна виконає рекомендації Венеціанської комісії щодо реалізації закону про освіту, а положення і документи готуватимуться  в тісному контакті з національними громадами.

Зазначимо, 28 вересня в Україні набув чинності закон "Про освіту", який, серед іншого, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту. Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти поряд із державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою.

Додамо, міністри закордонних справ Болгарії, Греції, Румунії та Угорщини заявили, що занепокоєні прийняттям в Україні нового закону про освіту й мають намір звернутися до Ради Європи і ОБСЄ.

Згодом Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту", а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.

Як повідомлялося, 12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення з рекомендаціями Україні за підсумками термінових дебатів щодо мовної статті українського закону "Про освіту".  Відповідне рішення Асамблеї доволі жорстко засуджує те, що Верховна Рада ухвалила закон про освіту, змінивши "мовну статтю" без консультацій з представниками національних меншин.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.