НОВИНИ

Обшук у Мін'юсті. Петренко заявив, що дії НАБУ поставили під загрозу позов проти компанії РФ

Міністерство юстиції в 700 млн. грн оцінило шкоду, яку "Роснефть" та її філіали заподіяли Україні шляхом незаконного захоплення майна.

Міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що відомство до 19 грудня планувало подати позов проти "Роснефти" до Європейського суду з прав людини, але така ініціатива під загрозою через обшуки проведені Національним антикорупційним бюро. Про це він сказав в ефірі одного з телеканалів.

За його словами, Мін'юст у 700 млн грн оцінив шкоду, яку "Роснефть" та її філіали заподіяли Україні шляхом незаконного захоплення майна. Петренко наголосив, що постанова судді, за результатами обшуку НАБУ, ставить під загрозу справи проти РФ.  

"За постановою судді, документи після обшуку НАБУ необхідно вилучити до 15 грудня, а ми збиралися подати позов проти "Роснефти" до 19 грудня. Це, фактично, підриває можливість позову проти російської компанії", - наголосив міністр.

Петренка зазначив, що обшук проводився в офісі урядового уповноваженого в справах ЄСПЛ, де знаходяться матеріали щодо позовів України проти Росії, на які самими ЄСПЛ накладено гриф "секретно".

"Серед величезної кількості пунктів того, що суддя хоче вилучити з цього офісу, є один пункт: вилучення оригіналів документів, а саме, заяв та матеріалів справ, які знаходяться на розгляді в ЄСПЛ, де однією із сторін виступала держава Україна за період з 1 січня 2013 року по теперішній час", -сказав міністр.

Він додав, що розпорядження про вилучення документів зараз знаходиться в Мін’юсті на виконанні.

Як повідомлялося, 8 грудня у Міністерстві юстиції заявили, що НАБУ провело обшук у відомстві без ухвали суду.  НАБУ заявило про ризик знищення речових доказів у якості причини обшуків в Мін'юсті. Тим часом у Мін'юсті запевнили, що про ризики знищення документів не може бути мови, адже всі матеріали по справі зберігаються в Європейському суді з прав людини, і до них можна отримати доступ через електронну систему.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.