НОВИНИ

Контррозвідка Німеччини попередила про загрозу терористів із Північного Кавказу

Наголошується, що радикалізація мусульман ведеться переважно через Інтернет.

Німецьке Федеральне відомство з захисту конституції заявило про зростання в країні загрози тероризму з боку ісламістів, зокрема вихідців із Північного Кавказу, які мають досвід бойових дій в Іраку та Сирії. Про це заявив голова контррозвідувальної служби ФРН Ганс-Ґеорґ Маасен.

"Вони загартовані в боях, потенціал небезпеки від них високий", - зазначив Маасен.

За даними спецслужби, кількість ісламістів із північнокавказьких російських регіонів Чечня, Дагестан та Інгушетія становить у Німеччині близько 500. Маасен відзначив їхню схильність до "насильства, бойових мистецтв та зброї".

Як вважають у контррозвідці, зосереджені вони переважно у східнонімецьких землях Бранденбург і Берлін, окремі осередки є й на заході країни - у землі Північний Рейн-Вестфалія, а також Гамбурзі та Бремені.

За словами Маасена, одним із факторів, які впливають на посилення ісламістських мереж, є салафізм - особливо консервативна течія мусульманства. Кількість її прихильників у ФРН станом на грудень 2017 року оцінюється BfV у рекордні майже 11 тисяч - на тисячу більше, ніж торік. Голова контррозвідки також запевнив, що радикалізації сприяють особисті зв'язки, релігійні контакти та традиційні кланові структури, і наголосив, що насамперед людей радикалізують не в мечетях, а в Інтернеті.

Нагадаємо, в листопаді в Саудівській Аравії створили новий ісламський антитерористичний військовий альянс, до якого увійшла 41 країна.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.