НОВИНИ

У Норвегії вручили Нобелівську премію миру

Премію отримала Міжнародна кампанія "ICAN" за відмову від ядерної зброї.

У неділю, 10 грудня, в Осло (Норвегія) Міжнародна кампанія за відмову від ядерної зброї (ICAN) отримала Нобелівську премію миру. Про це пише Німецька хвиля.

Нагороду та передбачені грошові кошти в еквіваленті 945 тисяч євро вручили директорці ICAN Беатріс Фін та Сецуко Терлоу - жінці, яка пережила бомбардування Хіросіми у 1945 році. Фін очолює розташовану в Женеві штаб-квартиру руху, який об'єднанує 468 громадських організацій зі ста різних країн.

Сецуко Терлоу (в центрі) та голова ICAN Беатріс Фін (праворуч) отримали Нобелівську премію миру

Виступаючи при врученні нагороди в ратуші Осло, Фін назвала володіння ядерною зброєю "безумством", оскільки лише незначний момент паніки чи халатності, один неправильно зрозумілий коментар чи уражене его можуть призвести до масштабних руйнувань. А тому заборона ядерної зброї - єдино розумне рішення, повідомляє агентство dpa. 

Нобелівська премія миру вважається найвищою відзнакою за зусилля із досягнення миру в світі. Винахідник динаміту Альфред Нобель у своєму заповіті просив щороку відзначати цією премією до трьох осіб або організацій за особливі заслуги перед людством. З 1960 року цією премією відзначають також боротьбу за права людини, а з 2004 - зусилля із захисту довкілля. Нобелівська премія миру - єдина з п'яти щорічних нобелівських премій, яка вручається не в Швеції, а в столиці Норвегії Осло.

Переможців премії оголосили у жовтні, але як і решту нобелівських премій, її вручають 10 грудня - в день смерті Альфреда Нобеля.

Як повідомлялося, премію з фізики в 2017 році присудили вченим зі США Райнеру Вайсу, Барі Барішу та Кіпу Торну за виявлення гравітаційних хвиль. Премію в галузі фізіології та медицини вченим зі США Джеффрі Холу, Майклу Росбашу і Майклу Янгу за відкриття молекулярних механізмів, які контролюють циркадні ритми. Премію з хімії присудили Жаку Дюбоше, Хоакіму Франку і Річарду Хендерсону за розробку Кріоелектронної мікроскопії, яка дозволяє вивчати біологічні зразки. Премію з літератури отримав британський письменник японського походження Кадзуо Ішіґуро. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.