НОВИНИ

У Раді міністрів ОБСЄ ухвалили окрему заяву щодо України

Із заявою виступили Німеччина, Австрія та Італія.

Очільники МЗС країн ОБСЄ прийняли низку заяв за підсумками ради, що завершилася в п'ятницю, 8 грудня. Крім того, міністри Трійки ОБСЄ - Німеччина, Австрія та Італія - ухвалили ще й окрему заяву щодо України. Про це повідомили в прес-службі ОБСЄ.

"Міністри закордонних справ Німеччини, Австрії та Італії - Трійки ОБСЄ - видали заяву щодо кризи в і навколо України, закликавши до імплементації тривалого і надійного перемир'я і надання імпульсу для інтенсифікації зусиль для розв‘язання конфлікту", - йдеться у повідомленні.

Також із заявою виступили Трійка і Словаччина, в якій висловили стурбованість розвитком подій на теренах ОБСЄ, які поглибили недовіру, зростання напруженості, призвели до конфліктів і нестабільності всередині і між державами. У заяві міститься заклик відновити довіру і добросусідські відносини.

У спільній заяві міністрів країн ОБСЄ йдеться про необхідність зменшувати ризики виникнення конфліктів, що виникають як наслідок використання інформаційних та комунікаційних технологій, працювати над запобіганням торгівлі людьми, зокрема, дітьми. Також домовилися інтенсифікувати співпрацю в економічній галузі, заохочувати працевлаштування жінок і молоді.

Водночас, сторони домовилися розширювати зусилля щодо зменшення загрози, яку створює стрілецька зброя, легке озброєння і запаси звичайних боєприпасів.

Глави МЗС привітали прогрес у Придністровському врегулюванні та закликали сторони продовжувати цей процес.

Наступне засідання Ради міністрів відбудеться в Мілані, в Італії, яка переймає на себе головування в ОБСЄ в 2018 році, 6-7 грудня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.