НОВИНИ

КВУ назвав кількість партій, які вказали нульові витрати у фінзвітності - інфографіка

197 політсил подали порожні звіти.

197 українських політичних партій вказали нульові витрати у фінансових звітах за липень-вересень 2017 року. Про це повідомили у прес-службі комітету виборців України.

"Із 356 зареєстрованих в Україні партій звіти до НАЗК подали 272. При цьому 197 політсил подали порожні звіти, не зазначивши жодних витрат за три місяці. Серед партій із нульовими звітами є низка відомих політичних сил. Зокрема, партія «Громадсько-політична платформа Надії Савченко»".  -йдеться у повідомленні.

Зазначається, що 35 політичних сил задекларували символічні витрати за три місяці – від 150 грн. до 50 тис. грн.

До прикладу, партія «За життя» Вадима Рабіновича офіційно витратила за липень-вересень 2017 р. лише 8 тис. грн. Із них 2 тис. – на оренду приміщень та 5 тис. – на матеріальні витрати та оплату послуг.

Партія «УДАР» Віталія Кличка витратила 30 тис. грн. Із них 15 тис. було спрямовано на заробітну плату (в аппараті партії працює дві особи) та 9 тис. – на оренду.

«Рух нових сил Михайла Саакашвілі» офіційно витратив за липень-вересень 2017 р. лише 41 тис. грн. Із них майже 32 тис. грн. було витрачено на оренду приміщень. Ще 3,5 тис. грн. «Рух нових сил Михайла Саакашвілі» витратив на участь в телепередачі. Партія також отримала спонсорських внесків на 1 млн. грн., що включає благодійне надання поліграфічних та рекламних послуг, банерів, безоплатне надання приміщень, автомобілів тощо.

22 партії витратили від 51 до 499 тис. грн.; 6 партій - від 500 до 999 тис. грн.

11 партій витратили понад мільйон гривень. Із них шість парламентських партій, які отримують кошти з держбюджету, а також такі партії як «Основа» – 3,7 млн., Аграрна партія України – 2,1 млн., «УКРОП» – 2 млн., «Відродження» – 1,7 млн., Українська Галицька партія – 1 млн.

Наголошується, що у жовтні КВУ закликав НАЗК перевірити діяльність 21 політичної партії, що мають ознаки тіньового фінансування.

Раніше Комітет виборців України повідомляв, що 70% політичних партій не зазначили жодних витрат упродовж звітного періоду (квітень-червень).

 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.