НОВИНИ

Не частіше, ніж один раз на три доби. Рада обмежила безмитне ввезення товарів в Україну

За товари, дорожчі 50 євро, українці платитимуть мито.

Народні депутати підтримали законопроект щодо внесення змін до Митного кодексу, а саме введення обмеження на безмитне ввезення товарів через державний кордон. Відповідне рішення нардепи ухвалили під час пленарного засідання 7 грудня 2017 року.

Нові правила безмитного ввезення товарів в ручному або супроводжуваному багажі сумою до 500 євро (в аеропортах - до 1 тис. євро) і вагою до 50 кг діятимуть для тих, хто був відсутній в Україні більше 24 годин і в'їжджає в країну не частіше ніж один раз протягом 72 годин.

Якщо ж людина за вказаний термін перетинає кордон значно частіше, вона зможе ввозити без оподаткування митом товари на суму, що не перевищує 50 євро.

Раніше в Україні без мита можна було ввозити товари на суму до 500 євро і вагою до 50 кг без обов'язкового перебування за кордоном протягом мінімум доби. Це давало підстави для процвітання "човникового" бізнесу: на кордон приїжджали фури, завантажені ящиками з розфасованими по 50 кг товарами. Жителі прикордонних районів України вручну переносили багаж через кордон, де просто перевантажували його в іншу машину.

Тепер новий закон усуває можливість такого хитрого способу обійти опкладення великих партій імпортних товарів митом.

Крім того, він обмежує безподаткове пересилання товарів фізичним особам у міжнародних поштових та експрес-відправленнях. Зараз їх може бути не більше трьох протягом одного календарного місяця. Що стосується їх сумарної вартості, то вона не повинна перевищувати 150 євро. У разі відправки чотирьох посилок за вказаний період, остання буде обкладатися податком, митом і акцизом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги