НОВИНИ

Глава МЗС Латвії: РФ повинна нести повну відповідальність за свої дії в Україні

Глава латвійського МЗС висловив стурбованість з приводу обмеження прав людини і основних свобод кримських татар з початку здійснення Росією анексії Криму.

Міністр закордонних справ Латвії Едгар Рінкевичс заявив, що РФ повинна нести повну відповідальність за свої агресивні дії в Україні та висловив підтримку дипломатичним зусиллям для подолання кризи. Про це він сказав 7 грудня у ході засідання  Ради міністрів ОБСЄ, повідомляє прес-служба глави МЗС Латвії.

"Українське питання має залишатися в центрі порядку денного ОБСЄ, враховуючи важливу роль організації в справі запобігання і вирішення конфліктів. Неприйнятно, що у окремих держав-учасниць ОБСЄ фундаментально суперечливе розуміння основних принципів і цінностей, про що свідчить агресія Росії щодо України, ігноруючи незалежність, єдність, суверенітет і територіальну цілісність України", - підкреслив Рінкевічс.

За його словами, необхідна велика політична воля і прагнення організації домогтися вирішення заморожених конфліктів у Європі.

Крім того, міністр взяв участь в спеціальній нараді по ситуації в області прав людини в окупованому Криму.

Згідно з повідомленням, він висловив стурбованість з приводу погіршення становища з правами людини в Криму, особливо обмеження прав людини і основних свобод кримських татар з початку здійснення Росією анексії Кримського півострова. 

Нагадаємо, у Латвії навесні 2018 року планують відкрити центр соціально-психологічної реабілітації для ветеранів антитерористичної операції (АТО). 

Додамо, 7 грудня державний секретар США Рекс Тіллерсон заявив, що Росія озброює, керує та воює на боці бойовиків на Донбасі.