НОВИНИ

Норвегії виділить Україні майже мільйон євро на виконання плану дій Ради Європи

Норвезький посол висловив сподівання, що Україна проявить лідерство та рішучість у здійсненні реформ.

Дипломатичний представник Норвегії в Україні Уле Тер'є Хорпестад повідомив, що Осло планує надати 10 млн норвезьких крон (950 тис. євро) для реалізації плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 роки. Про це він сказав під час спільної прес-конференції з главою офісу РЄ в Україні Мортеном Енбергом.

"Ми сподіваємося, що новий чотирирічний план дій РЄ для України буде ухвалено якомога скоріше. Це необхідно для того, щоб дотримуватися заданого темпу в здійсненні великої програми реформ в Україні... Ми підтримуватимемо зусилля України щодо здійснення реформ. Сподіваємося, що Україна проявить лідерство та рішучість у здійсненні реформ", - сказав посол Норвегії.

За його словами, завдяки цьому внеску буде забезпечено безперебійну роботу проектів Ради Європи над реформами в Україні в сфері прав людини та верховенства права в перехідний період між завершенням роботи за попереднім план дій РЄ для України на 2015-2017 роки та новим планом дій на 2018-2021.

Енберг додав, що таким чином РЄ зможе продовжувати в співпраці з українським урядом реформування судової системи, реформу децентралізації, та інших сфер під час під час перехідного періоду.

"Нам дуже важливо, щоб робота над тими досягненнями, які ми можемо констатувати за результатами поточного трирічного плану дій, не припинялася і не зазнавала перерв, бо кожен наступний план дій враховує успіхи попереднього і реалізовується на їх основі", - сказав він. 

Норвегія надала гарантії додаткової підтримки у розмірі 950 тис євро в 2017 році для забезпечення перехідного періоду.

Нагадаємо, у 2016 уряд Норвегії ухвалив рішення додатково виділити 1,3 млн євро для реалізації Плану дій Ради Європи для України у сфері прав людини та верховенства права.