НОВИНИ

Народні депутати проголосували за підвищення своєї зарплати

Ініціаторами законопроекту стали 10 нардепів на чолі з депутатом від "Народного фронту" Павлом Пинзеником.

Верховна Рада збільшила оклади народних депутатів. За відповідну постанову 7172 у четвер, 7 грудня, проголосували 235 народних депутатів.

Перед голосуванням перший заступник комітету з питань регламенту Павло Пинзеник заявив:

"Відповідно до положень 33 статті закону "Про статус народного депутата", народному депутату встановлюється щомісячний посадовий оклад. Надбавки до такого окладу здійснюються у розмірі, встановленому для членів Кабінету міністрів України. Народний депутат в питаннях матеріального і соціально-побутового забезпечення прирівнюється до членів Кабінету міністрів України".

Пинзеник наголосив, що ці вимоги закону не дотримуються, тому вносяться необхідні зміни.

"Для прикладу, посадовий оклад міністра зараз складає 16 тисяч гривень. Відповідно до проекту постанови такий самий розмір посадового окладу пропонується встановити народному депутату члену комітету", - сказав він.

Читайте також: Нардеп від Опоблоку судиться з Радою через розмір зарплатні

"Для реалізації положень проекту не потрібно додаткового фінансування з державного бюджету, оскільки достатньо бюджетних призначень, передбачених законом про державний бюджет на 2017 рік, а також коштів запланованих на 2018 рік", - додав Пинзеник.

Зокрема, згідно з додатком до постанови, оклад спікера складатиме 12 прожиткових мінімумів (18 200 грн). Найменший оклад встановлюється у нардепа-члена комітету Верховної Ради України – 10 прожиткових мінімумів (16 000 грн).

Постанова набирає чинності з дня прийняття, а застосовується - з 1 жовтня 2017 року.

Нагадаємо, раніше Комітет виборців України нарахував 119 нардепів-мільйонерів, які отримували компенсацію на житло.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.