НОВИНИ

Акція зі "звільнення" Саакашвілі. Посли G7 відреагували на протести під Радою

Зокрема, дипломати закликали всі сторони "поважати і підтримувати конституційний лад і правову систему в Україні".

Посли країн Великої сімки (G7) в Україні заявили, що розслідування стосовно лідера партії "Рух нових сил" Міхеіла Саакашвілі має бути проведено оперативно і відповідно до норм юридичного права. Про це йдеться у відповідній заяві послів на сайті посольства Італії.

"Ми знаємо, що пана Саакашвілі затримували, і що протести тривають. Ми уважно стежимо за розвитком ситуації", - йдеться у заяві.

Дипломати закликали всі сторони "поважати і підтримувати конституційний лад і правову систему в Україні, дотримуватися прав і обов'язків мирного протесту і не намагатися дестабілізувати ситуацію".

"Ми також очікуємо, що розслідування буде проведено оперативно і відповідно до правових зобов'язань України", - наголосили посли.

Нагадаємо, у Представництві Євросоюзу в Україні заявили, що слідкують за ситуацією щодо затримання колишнього керівника Одеської обласної держадміністрації Міхеїла Саакашвілі та сподіваються, що слідство відповідатиме вимогам українського законодавства.

Нагадаємо, уранці 5 грудня правоохоронці прийшли з обшуками у київську квартиру екс-очільника Одеської області і лідера Руху нових сил Міхеїла Саакашвілі. Після слідчих дій Служба безпеки України спільно з Генеральною прокуратурою у рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 256 Кримінального кодексу України, затримали політика. Крім того, активісти спробували облаштувати барикади навпроти під’їзду будинку, в якому живе Саакашвілі, у результаті чого сталися сутички між прихильниками політика і силовиками.