НОВИНИ

В Україну не пустили кількох грузинських журналістів

Загалом, за інформацією грузинських ЗМІ, на українську територію не пустили п'ятьох представників телеканалів Грузії.

Державна прикордонна служба України відмовила у в'їзді на українську територію трьом представникам грузинського "Першого каналу". Про це в середу, 6 грудня, повідомляє "Перший канал Грузії".

Згідно з повідомленням, в посольстві Грузії в Україні, у в'їзді в країну було відмовлено трьом працівникам телеканалу - журналісту Соломії Кокіашвілі, оператору Зазі Шуквані і інженеру Левану Гулбані.

За інформацією, працівників грузинського "Першого каналу" спочатку затримали на кілька годин в аеропорту, а потім оголосили про відмову пускати їх на територію країни.

У грузинському диппредставництві стверджують, що українська сторона пояснила недопуск представників ЗМІ заходами безпеки, хоча офіційних коментарів від МЗС не надходило.

Водночас, видання "Грузія онлайн" повідомляє, що 5 грудня в Україну не були допущені двоє кореспондентів інших грузинських телеканалів - Тамара Нуцубідзе з "Руставі 2" і Вахо Саная з "Пірвелі". Журналісти стверджують, що отримали відмову у в'їзді, оскільки не змогли вказати мету приїзду до Києва.

Нагадаємо, уранці 5 грудня правоохоронці прийшли з обшуками у київську квартиру екс-очільника Одеської області і лідера Руху нових сил Міхеїла Саакашвілі. Після слідчих дій Служба безпеки України спільно з Генеральною прокуратурою у рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 256 Кримінального кодексу України, затримали політика. Крім того, активісти спробували облаштувати барикади навпроти під’їзду будинку, в якому живе Саакашвілі, у результаті чого сталися сутички між прихильниками політика і силовиками.

Згодом активісти витягли екс-президента Грузії Міхаіла Саакашвілі з автівки Служби Безпеки України. Саакашвілі виступив перед своїми прихильниками і закликав їх піти до будівлі парламенту.

6 грудня стало відомо, що Генеральна прокуратура України надіслала підозру Саакашвілі на його адресу проживання.