НОВИНИ

У Держдепі США розповіли про масштаби допомоги НАБУ

Підтримка США сприяла відкриттю 333 кримінальних справ, 207 повідомлень про підозри та завершенню 108 звинувачень у справах, пов'язаних з корупцією.

Працівники правоохоронних органів США допомогли НАБУ відкрити 333 кримінальні провадження, винести 207 повідомлень про підозру, а також 108 обвинувачень у корупційних справах в Україні.Про це повідомив Державний департамент США.

"Професіонали правоохоронних органів США увійшли до Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), щоб сприяти нарощуванню спроможності до боротьби з корупцією та відшкодування активів та посилити загальні антикорупційні зусилля України. Підтримка США сприяла відкриттю 333 кримінальних справ, 207 повідомлень про підозри та завершенню 108 звинувачень у справах, пов'язаних з корупцією. Поточна програма буде продовжувати будувати ці досягнення", – йдеться у повідомленні.

При цьому зовнішня допомога Штатів загалом принесла Україні 1,3 мільярда доларів, а також сприяла відшкодуванню тих збитків країні, що були нанесені попередньою владою, а саме повернення вкрадених 3,24 мільярди доларів.

Через Інноваційний фонд фіскальної прозорості також фінансується громадянське суспільство та суспільні інститути у сфері енергетики, що допомагає збирати, обробляти та аналізувати інформацію енергетичного змісту. 

За даними Держдепу, така допомога надається Штатами з кінця 2013 року.

Раніше керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що співпраця українських антикорупційних відомств відповідає нормам укладеного меморандуму про співпрацю з Федеральним бюро розслідувань США. 

При цьому Холодницький зазначив, що подібні меморандуми про співпрацю Україна підписувала не тільки з ФБР, а також з антикорупційним директоратом Румунії, з Центральним антикорупційним бюро Польщі та низкою інших антикорупційних органів по всьому світу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.