НОВИНИ

У МОН розповіли про нові умови вступу для низки спеціальностей

Зокрема, на окремі медичні спеціальності встановлено мінімальну кількість балів з біології, хімії або математики у 150 балів.

У 2018 році абітурієнтів очікують фіксовані конкурсні предмети, творчі заліки та поріг у 150 балів на лікарські спеціальності. Про це повідомила прес-служба Міністерства освіти і науки України. 

Зазначається, що за низкою спеціальностей абітурієнти замість творчих конкурсів будуть здавати творчі заліки.

"Це буде етап доконкурсного відбору, під час якого вступники заздалегідь отримають можливість підтвердити свої творчі здібності. За його підсумками вони зможуть взяти участь у конкурсі на основі ЗНО. Творчі заліки виші можуть проводити вже з 1 лютого 2018 року й до 26 липня", – зауважили у МОН.

Також для вступу на окремі медичні спеціальності встановлено мінімальну кількість балів з біології, хімії або математики. Вона становитиме 150 балів і стосуватиметься спеціальностей "Стоматологія", "Медицина", "Педіатрія".

"Ще одна зміна – кількість заяв, які зможе подавати вступник 2018 року на місця державного та регіонального замовлення. Кількість заяв зменшена з 9 до 7, а подавати їх можна буде не більш ніж на 4 спеціальності(як і цього року). Подання заяв на контракт не обмежується", – йдеться у повідомленні Мінсовіти.

Окрім результатів ЗНО 2018-го, вступники також зможуть використати результати 2017 та 2016 років з усіх предметів, окрім іноземних мов, що пов’язано зі зміною формату проведення тестування з іноземних мов у 2018-му. Зокрема, на ЗНО з англійської, іспанської, німецької та французької мов тести включатимуть аудіювання і матимуть 2 рівні складності – академічний і профільний.

Реєстрація електронних кабінетів вступників на основі повної загальної середньої освіти буде відкрита 2 липня і триватиме до 25 липня. Прийом заяв та документів розпочнеться 12 липня. Ті, хто вступатиме до вишів на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів, зможуть подати заяви до 20 липня. Для тих же абітурієнтів, які вступатимуть лише на основі сертифікатів ЗНО, подання заяв буде відкрито до 26 липня».

Раніше у Міністерстві освіти і науки України нагадали, що учні, які планують вступати у 2018 році на молодшого спеціаліста на основі 9-ти класів, мають оформити ID-картки. 

Також у МОН попередили, що вступники до коледжів і технікумів на базі 11-ти класів з 2018 року подаватимуть документи виключно в електронній формі. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.