НОВИНИ

Суд призначив ще два засідання у справі про держзраду Януковича

Засідання суду у справі про держзраду колишнього президента України продовжиться 6 грудня.

У понеділок, 4 грудня, Оболонський суд Києва завершив засідання у справі за обвинуваченням у державній зраді колишнього президента України Віктора Януковича.

При цьому головуючий суддя Владислав Дев’ятко зазначив, що відбудуться ще два засідання у цій справі, а саме о 14.00 6 грудня та о 10.00 7 грудня. На цих засіданнях планується продовжити розгляд доказів обвинувачення. 

Під час сьогоднішнього засідання було переглянуто доказ сторони обвинувачення - фрагменти документального фільму “Крым. Путь домой", у якому президент Росії Володимир Путін, міністр оборони РФ Сергій Шойгу, а також інші російські посадовці розповідають про подробиці анексії Криму. 

Однак адвокат Януковича Ігор Ляшенко виступив проти долучення цього доказу до справи.

За словами захисника, він побачив у фільмі осіб, схожих на Путіна та Шойгу, і що обвинувачення не надало доказів, що ці особи є високопосадовцями РФ.

Проте головуючий суддя Владислав Дев'ятко зазначив, що фрагменти фільму будуть долучені як доказ обвинувачення до справи, а оцінку цьому доказу надасть суд.

Як повідомлялось, у понеділок, 4 грудня, Оболонський суд Києва продовжив розгляд провадження за обвинуваченням колишнього президента України Віктора Януковича в державній зраді.

Додамо, що 25 жовтня Оболонський районний суд Києва відсторонив державного адвоката Максима Гераська, який представляє інтереси обвинувачуваного у державній зраді екс-президента України Віктора Януковича. За словами судді адвокат продемонстрував крайню непрофесійність та відсутність достатньої кваліфікації для надання правової допомоги у кримінальному провадженні.

26 жовтня Оболонський суд призначив нового державного адвоката Ігоря Ляшенка.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура звинувачує Януковича у державній зраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.