НОВИНИ

Бойовики мінують Донбас боєприпасами виробництва РФ - СЦКК

У районі проведення АТО помічені касетні боєприпаси російського виробництва (КПОМ-2) з протипіхотними осколковими мінами (ПОМ-2).

Російсько-терористичні війська здійснюють заходи із нарощування старих та встановлення нових мінних загороджень біля лінії розмежування. Про це повідомила українська сторона Спільного центру з координації та контролю режиму припинення вогню на Донбасі, передає прес-центр штабу АТО у понеділок, 4 грудня.

Зазначається, що у районі проведення АТО помічені касетні боєприпаси російського виробництва (КПОМ-2) з протипіхотними осколковими мінами (ПОМ-2). Нанесене на них маркування чітко вказує, що вони були виготовлені у 1993 році на російському військовому заводі. 

"На території України зазначені міни ніколи не вироблялись та до ЗС України не поставлялись, тому й не могли бути захопленими “трактористами” чи “добуті у шахтах Донбасу”. Тільки звірячою жорстокістю та ненавистю до мирного населення можна пояснити використання бойовиками НЗФ ОРДО та ОРЛО мін, які не піддаються розмінуванню", - зазначили у СЦКК.

У Центрі контролю та координації наголосили, що на сході України до початку російської інтервенції не було жодного арсеналу з мінними або іншими інженерними засобами ЗС України.

"Можна із впевненістю сказати, що всі міни, які встановлені окупаційно-терористичними військами на сході України надходили виключно з території Російської Федерації", - йдеться у повідомленні СЦКК.

Раніше українська сторона СЦКК закликала російську сторону докласти усіх зусиль для припинення снайперських обстрілів у зоні АТО та уникати використання мирного населення у якості "живого щита".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.