НОВИНИ

Прокуратура отримала дозволи на розслідування щодо депутата Держдуми РФ та радника Путіна

Затуліну інкримінують вчинення кримінальних правопорушень, пов’язаних із посяганням на територіальну цілісність і недоторканість України, плануванням, підготовкою, розв’язуванням та веденням агресивної війни.

Печерський районний суд Києва ухвалив 1 грудня рішення щодо проведення спеціального досудового розслідування проти першого заступника голови комітету Державної РФ у справах Співдружності Незалежних Держав та директора Інституту держав СНД Константіна Затуліна. Про це в понеділок, 4 грудня, повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

Так, слідчій суддя задовольнив клопотання прокурора щодо Затуліна, якому інкримінують вчинення в період лютого - березня 2014 року кримінальних правопорушень, пов’язаних із посяганням на територіальну цілісність і недоторканість України, плануванням, підготовкою, розв’язуванням та веденням агресивної війни (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110; ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437 КК України).

Зазначається, що після проведення необхідних слідчих та інших процесуальних дій обвинувальний акт стосовно Затуліна буде переданий до суду для проведення спеціального судового провадження – заочне засудження.

"Підозрюваного 12.09.2017 оголошено в державний розшук, слідчим суддею 26.09.2017 надано дозвіл на його затримання та доставку в суд для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу в вигляді тримання під вартою", – йдеться в повідомленні.

Крім того, у прокуратурі додали, що рішенням слідчого судді від 30 вересня 2016 року отримано дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно іншого підозрюваного в цьому ж провадженні – радника президента Російської Федерації Сергія Глазьєва.

Нагадаємо, в серпні 2016 року Генпрокуратура опублікувала записи розмови радника президента Росії Сєргєя Глазьєва з Константіном Затуліним щодо підготовки референдуму в Криму і масових заворушень у Донецьку, Одесі та Харкові. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.