НОВИНИ

Бойовики поширили епічний фейк про агітаційні обстріли з боку ЗСУ

За інформацією, з 1 грудня в російських соціальних мережах, блогах та ЗМІ розпочалася операція по залякуванню місцевого населення окупованих районів Донецької та Луганської областей та дискредитації ЗСУ.

Міжнародне розвідувальне спільнота InformNapalm повідомило, що Росія поширює фейк щодо українських військових, які нібито обстрілюють мирних мешканців агітаційними снарядами із листівками. Про це повідомляється на сайті організації.

За інформацією, з 1 грудня в російських соціальних мережах, блогах та ЗМІ розпочалася операція з залякування місцевого населення окупованих районів Донецької та Луганської областей і дискредитації Збройних сил України. Зазначається, що до неї вже долучилися всі основні сайти та інформаційні ресурси проросійських бойовиків.

"Фронтменом розповсюдження фейку є особисто так званий "керівник відділу міжнародної інформаційної служби політвідділу міністерства оборони ДНР, заступник голови Комітету з питань зовнішньої політики і міжнародних зв’язків" Владислав Бердічевський", – повідомляє InformNapalm.

Згідно з фейковим повідомленням, українські військові нібито обстрілюють мирних мешканців снарядами всередині яких листівки із зображенням стилізованого солдата Верхмахту із елементами української символіки на тлі якого – текст російською мовою із погрозами вбивати жінок та дітей.

Так, волонтери InformNapalm провели аналіз повідомлень, зокрема постановочних фото агітаційного снаряду А1ЖД для 122 мм гармат Д-30 та САУ "Гвоздика".

"Необхідно звернути увагу на такі деталі: відсутність донної заглушки, глибина розриття землі, неправильний характер згортання листівок в рулон. Це вказує, що снаряд А1ЖД не міг прилетіти в такому вигляді, а його спакували спеціально для постановочних фото", – йдеться в повідомленні.

Крім того, зазначається, що снаряд лежить в невеликій вибоїні, хоча його потужності при вазі 20 кг достатньо, щоб заритися у землю на 1,5 метрів.

"Фотофіксація снаряду з листівками на землі, ще до того як його взяв в руки чоловік у російському камуфляжі, теж виглядає не правдоподібно. Бо у неспрацьованого снаряду відсутня заглушка, яка вкручується в нього на етапі підготовки. Якщо зарядити снаряд без цієї заглушки – тоді листівки одразу вигорять від горіння пороху заряду в стволі гармати", – наголосили в міжнародному розвідувальному співтоваристві.

Нагадаємо, російсько-окупаційні війська створили фейкову особисту сторінку речника штабу АТО Василя Лабая в соціальній мережі Facebook і поширюють на ній неправдиву інформацію щодо проведення антитерористичної операції на Донбасі. 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.