НОВИНИ

Декомунізація у Литві. Мерія Вільнюса хоче перейменувати вулиці, названі на честь радянських діячів

Мова йде про таких діячів, як Пятрас Цвірка, Саломея Неріс, Антанас Венцлова і Людас Гіра.

У мерії столиці Литви - Вільнюсі - обговорюється можливість перейменування вулиць, площ та скверів, названих іменами діячів, які могли співпрацювати з радянським режимом. Про це повідомляє Delfi.

Мова йде про таких діячів, як Пятрас Цвірка, Саломея Неріс, Антанас Венцлова і Людас Гіра. Так, вже обговорюється питання демонтажу пам'ятника Пятрасу Цвірці, а також пропонується перейменувати сквер, вулиці, школи, музеї та інші об'єкти, пов'язані з іменами вищезазначених діячів.

"Ми звернулися з проханням надати інформацію про те, чи зрадили вищезгадані діячі своїми діями державу. Отримавши відповідні довідки, ми приймемо аргументоване рішення в питанні перейменування скверів, вулиць, шкіл і перенесення пам'ятника", - сказала член міськради Пауле Кузміцкене.

Із проханням вирішити питання з пам'ятником Цвірці, що стоїть в центрі Вільнюса, звернулися школярі вільнюської гімназії єзуїтів.

"Але з'явилася пропозиція поглянути на питання комплексно, оскільки у Вільнюсі залишилися пам'ятні знаки на честь інших діячів тієї епохи, які, можливо, діяли проти Литви, зрадили її, саме як державу, створену 16 лютого", - повідомили в міськраді.

Нагадаємо, 27 листопада президент Литви Даля Ґрібаускайте підписала аналог "закону Магнітського", який з наступного року заборонить в'їзд до Литви іноземцям, пов'язаним з корупцією великого масштабу, відмиванням грошей і порушенням прав людини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.