НОВИНИ

Освітній скандал. Клімкін домовився про зустріч з главою МЗС Угорщини

За словами міністра, зустріч відбудеться за кілька днів до чи за кілька днів після висновків Венеційської комісії.

Глава Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін повідомив про домовленість щодо зустрічі зі своїм угорським колегою Петером Сіярто для обговорення питання українського закону про освіту. Про це він сказав у п’ятницю, 1 грудня, під час візиту в Ужгород.

"У нас є попередня домовленість про зустріч із колегою Сіярто. Вона відбудеться за кілька днів до чи за кілька днів після висновків Венеційської комісії (щодо мовної статті закону про освіту, - Ред.)", - повідомив він.

Водночас, Клімкін заявив, що так зване угорське питання штучно політизоване, а шлях до його вирішення лежить через відкритий діалог з громадою.

За інформацією, міністр закордонних справ у межах робочої поїздки на Закарпаття зустрівся з представниками угорської громади, з якими обговорив освітній закон.

Як повідомлялося,1 грудня міністр закордонних справ Павло Клімкін відвідає Закарпатську область, де проведе низку зустрічей, зокрема з представниками  угорської національної меншини.

Нагадаємо, 28 вересня в Україні набув чинності закон "Про освіту", який, серед іншого, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту. Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти поряд із державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою.

Міністри закордонних справ Болгарії, Греції, Румунії та Угорщини заявили, що занепокоєні прийняттям в Україні нового закону про освіту й мають намір звернутися до Ради Європи і ОБСЄ.

Згодом Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту", а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.

12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення з рекомендаціями Україні за підсумками термінових дебатів щодо мовної статті українського закону "Про освіту".  Відповідне рішення Асамблеї доволі жорстко засуджує те, що Верховна Рада ухвалила закон про освіту, змінивши "мовну статтю" без консультацій з представниками національних меншин.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.