НОВИНИ

Польсько-українська криза. Ващиковський назвав дату нових переговорів

За словами очільника МЗС Польщі, зараз є спроба повернутися до переговорів за участю віце-прем'єра України Петра Глинського.

Польський міністр закордонних справ Вітольд Ващиковський повідомив, що переговори між Києвом та Варшавою з приводу пошуково-ексгумаційних робіт в місцях польських поховань на території України заплановані на 4-5 грудня. Про це він сказав в інтерв'ю польському виданню wpolityce.pl.

"Зараз є спроба повернутися до польсько-українських переговорів за участю віце-прем'єра Петра Глинського. Таку нараду заплановано на 4 або 5 грудня. І ми сподіваємося, що рішення про повернення до ексгумацій буде прийнято", - зазначив Ващиковський.

За його словами, Варшава продовжує докладати зусиль для відновлення діалогу.

Зазначимо, що раніше Інститут національної пам'яті України виступив за введення мораторію на ексгумацію поляків в Україні у відповідь на вандалізм щодо українських пам'ятників у Польщі.

Як повідомлялося, 28 листопада міністр закордонних справ України Павло Клімкін виступив за створення каналу комунікації з Польщею щодо спільних проблемних питань.

Додамо, 21 листопада Ващиковський заявив про відсутність прогресу в відносинах  між Україною та Польщею. Водночас, він наголосив на відновленні діалогу, а також поверненні до реалізації прийнятих раніше домовленостей, зокрема, що стосуються пошуково-ексгумаційних робіт в місцях польських поховань на Україні,  залежить від української сторони.

Нагадаємо, 2 листопада Ващиковський заявив, що українці з антипольськими поглядами не зможуть потрапити до Польщі. За словами очільника польського МЗС, люди, які "демонстративно" носять мундири СС "Галичина", не зможуть проїхати через кордон. 9 листопада видання Dziennik Gazeta Prawna з посиланням на свої неофіційні джерела повідомило, що голові УІНП В’ятровичу заборонили в’їзд до Польщі. 18 листопад близько 12.00 на міжнародному пункті пропуску Шегені польські прикордонники не впустили в Польщу відповідального секретаря Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святослава Шеремету.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.