НОВИНИ

Трамп закликав республіканців припинити розслідування щодо РФ

Зокрема, президент США вимагав від лідера республіканців Мітча Макконнела та члена комітету розвідки Роя Бланта швидко припинити розслідування.

Президент США Дональд Трамп неодноразово закликав республіканців Сенату, включаючи голову комітету, припинити розслідування щодо можливого втручання Росії у вибори в 2016 році.

Про це, посилаючись на New York Times, пише Reuters.

У виданні наголошують, що запити Трампа були дуже незвичайним втручанням президента в законодавче розслідування, що стосується його сім'ї і близьких помічників.

Він також вимагав від сенатора Мітча Макконнела, лідера республіканців, і сенатора Роя Бланта, члена комітету розвідки, швидко припинити розслідування.

При цьому сенатор Річард Барр, голова комітету, заявив, що Трамп хоче, щоб розслідування підійшло до кінця.

"Це було щось на кшталт: "Сподіваюся, ви зможете зробити це якомога швидше", – розповів Барр.

Також він пообіцяв Трампу, що "коли опитають всіх, з ким потрібно поговорити, то закінчимо".

Сенатор-демократ Даян Фейнстейн, колишня голову комітету з розвідки, заявила, що прохання Трампа були "недоречними" і являють собою порушення принципу поділу влади.

"Це тиск, який ніколи не має чинитися посадовою особою, коли законодавча гілка перебуває в процесі розслідування", – наголосила Фейнштейн.

Своєю чергою прес-секретар Білого дому Радж Шах заявив, що "президент не намагався вплинути на розслідування, але вважає, що доказів змови немає і ці розслідування мають прийти до справедливого і відповідного завершення".

Ще на початку листопада Трамп назвав ганьбою розслідування щодо втручання РФ в американські вибори восени 2016 року і участь в ньому опонентів з Демократичної партії.

Як повідомлялося, центральне управління розвідки США дійшло висновку, що Росія втрутилася в президентські вибори, щоб допомогти Дональду Трампу перемогти. Через це США вислали з країни 35 російських дипломатів і закрили два російських дипломатичних компаунди в Нью-Йорку і Меріленді у відповідь на втручання Росії у вибори у США та утиски американських дипломатів в Москві.

Згодом також стало відомо, що розслідування про ймовірне втручання Росії в проведення минулорічних президентських виборів у США доручили надсекретному відділу ФБР.