НОВИНИ

В Одесі суд скасував півмільйонний штраф власникові автомобіля з єврономерами

Чоловік мав сплатити понад 500 тисяч гривень.

В Одесі Малиновський районний суд скасував постанову про притягнення до відповідальності водія автомобіля BMW 320D з польськими номерами за порушення митних правил. Про це повідомляє Думська.

Згідно з повідомленням, 5 травня 2016 року водія зупинили працівники Ізмаїльського відділу поліції. Перевіривши документи, вони повідомили про факт використання українцем авто з іноземною реєстрацією Одеську митницю. Митники провели перевірку і постановили стягнути з водія понад 500 тис. грн - 300% від суми нібито не виплачених митних платежів. Згідно з постановою, "транспортний засіб, ввезений на територію України нерезидентом в пільговому режимі, використовувався як товар в інших цілях, ніж ті, у зв'язку з якими були надані такі пільги".

Читайте також: В Україні ще одного власника автомобіля оштрафували за "єврономери" на 3 млн грн

Водій в своєму позові просив скасувати цю постанову як незаконну. За словами позивача, машину ввіз в Україну громадянин Польщі, який тимчасово передав її йому. Згідно ст. 380 Митного Кодексу, громадянам-нерезидентам дозволяється ввозити в Україну транспортні засоби особистого користування - на термін до одного року. При цьому водій стверджує, що він не цікавився і не зобов'язаний знати, в якому режимі був ввезений автомобіль, чи були отримані будь-які митні пільги. Він не міг мати наміру порушити митні правила, оскільки не є ані власником транспортного засобу, ані особою, відповідальною за дотримання правил митного режиму.

Суддя погодився з доводами позивача і зазначив, що відповідач, тобто митниця, не змогла довести факт порушення митних правил. Митниця не оскаржила рішення Малиновського райсуду, і воно вступило в законну силу.

Нагадаємо, раніше в Одесі власницю автомобіля на єврономерах оштрафували на 3 млн гривень за порушення режиму тимчасового ввезення автомобілів.

Як повідомлялося, на початку вересня власники автомобілів з іноземною реєстрацією з усіх міст України проводили акції протесту, перекриваючи вулиці в центрі Києва, вимагаючи від уряду знизити ціну розмитнення автомобіля і не чинити тиск на власників транспортних засобів з єврономерами.