НОВИНИ

У РФ повідомили про затримання українця за підозрою в шпигунстві

За інформацією РосЗМІ, Сотникова не судитимуть, а лише депортують до України.

У Росії затримали українця Сергія Сотникова, який був начебто був "завербований Службою безпеки України" для збору інформації про судноремонтне підприємство. Про це в четвер, 30 листопада, повідомляє російське агентство РІА.Новини з посиланням на джерела.

За інформацією, Сотникова затримали в Тольятті Самарської області.

Згідно з повідомленням, у ході допиту він зізнався, що до червня працював на Херсонському державному заводі, а в 2016 році його начебто викликав до себе працівник українських спецслужб на ім'я Данило та запропонував "надати допомогу СБУ".

"У 2017 році перед моєю поїздкою в Росію, в тольяттінській судноремонтний завод, Данило дав мені завдання по збору інформації про тольяттінському заводі, про його продуктивну базу. Інші завдання СБУ мною не відпрацьовувалися. Відомості про діяльність тольяттінського заводу я нікому не надавав", - заявив Сотников.

За інформацією ЗМІ, оскільки Сотников "не завдав шкоди безпеці Росії", його не судитимуть за статтею "шпигунство",  а лише депортують до України.

РИА Новости https://ria.ru/incidents/20171130/1509910771.html

Нагадаємо, у Білорусі затримали кореспондента "Українського радіо" Павла Шаройка за підозрою в шпигунстві. 20 листопада у Комітеті державної безпеки Білорусі заявили, що затриманий український журналіст Павло Шаройко створив агентурну мережу з числа білорусів, які "за винагороду збирали для нього відомості розвідувального характеру в військово-політичній сфері". А сам Шаройко, зізнався, що є працівником кадрового апарату розвідки і працює під прикриттям в званні полковника.

Згодом, у КДБ повідомили, що Шаройко збирав інформаціє про Раду міністрів та Міністерство закордонних справ Білорусі, а також про посольство і військові об'єкти Росії в країні.