НОВИНИ

У Нацбанку розповіли, чому в Україні не визнають криптовалюту

Заступник голови НБУ Олег Чурій також повідомив створення робочої групи щодо правового врегулювання статусу криптовалюти.

У Національному банку України розповіли про правовий статус криптовалюти в країні та пояснили чому її досі не визнали. Про це повідомила прес-служба НБУ.

Так, криптовалюта не підпадає під режим врегулювання валютного законодавства, оскільки:

  • не має прив'язки до грошової одиниці жодної з країн світу і не може бути законним платіжним засобом іншої держави або валютною цінністю;
  • не підпадає під режим регулювання обігу електронних грошей та використання як платіжних засобів;
  • не випускається банком і не є грошовим зобов'язанням певної особи, тому не може бути визнана електронними грошима;
  • також не підпадає під цивільно-правові відносини щодо врегулювання діяльності з цінними паперами;
  • не має встановленої форми з відповідними реквізитами, відсутній грошовий знак.

Читайте також: Епохальна забавка. Чи є майбутнє у криптовалют

Також заступник голови НБУ Олег Чурій повідомив, що в НБУ вирішили створити робочу групи щодо правового врегулювання статусу криптовалюти. 

"Тому криптовалюта не може бути визнана грошовим сурагатом згідно з його визначенням у законі про НБУ. Зараз створена робоча група у складі трьох регуляторів фінансового ринку стосовно правового врегулювання статусу криптовалюти в Україні. Ми вважаємо, що процес внесення змін до законодавства щодо криптовалюти не повинен бути поспішним, оскільки на сьогодні у світі не існує якоїсь єдиної позиції щодо неї", – зазначив Чурій. 

У серпні повідомлялось, що питання про правовий статус криптовалюти Bitcoin в Україні буде винесено на засідання Ради з фінансової стабільності, яке мали провести до кінця місяця.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.