НОВИНИ

Клімкін вирушить на Закарпаття для зустрічі з угорською нацменшиною – ЗМІ

За інформацією, глава МЗС матиме кілька зустрічей в Ужгороді та Берегові.

У п’ятницю, 1 грудня, міністр закордонних справ України Павло Клімкін відвідає Закарпатську область, де проведе низку зустрічей, зокрема з представниками  угорської національної меншини. Про це повідомляє місцеве видання Mukachevo.net з посиланням на джерела в Закарпатській ОДА.

Згідно з повідомленням, Клімкін матиме кілька зустрічей в Ужгороді та Берегові. Глава МЗС планує зустрітися з представники місцевих органів влади, освітянами та представниками нацменшин краю.

"Передбачається, що міністр огляне також КПП на кордоні з Угорщиною", – зазначає видання.

Нагадаємо, 28 вересня в Україні набув чинності закон "Про освіту", який, серед іншого, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту. Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти поряд із державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою.

Міністри закордонних справ Болгарії, Греції, Румунії та Угорщини заявили, що занепокоєні прийняттям в Україні нового закону про освіту й мають намір звернутися до Ради Європи і ОБСЄ.

Згодом Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту", а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.

12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення з рекомендаціями Україні за підсумками термінових дебатів щодо мовної статті українського закону "Про освіту".  Відповідне рішення Асамблеї доволі жорстко засуджує те, що Верховна Рада ухвалила закон про освіту, змінивши "мовну статтю" без консультацій з представниками національних меншин.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.