НОВИНИ

У Києві агента російських спецслужб засудили до 12 років позбавлення волі

У квітні 2016 року СБУ затримала зловмисника у пункті пропуску «Сеньківка» на Чернігівщині.

За матеріалами військової контрозвідки Служби безпеки України засуджено мешканця Києва, який працював на російські спецслужби. Про це повідомили в прес-центрі СБУ.

Згідно з повідомленням, працівники спецслужби встановили, що підполковник Головного розвідувального управління Генштабу Збройних сил СРСР у відставці був «розконсервований» російськими спецслужбами після початку агресії РФ проти України. Він отримав завдання через підкуп залучати до «співробітництва» українських військовослужбовців для отримання відомостей про бойові частини і підрозділи Збройних Сил України у районі проведення антитерористичної операції.

Оперативники спецслужби задокументували, що у Києві російський шпигун вийшов з пропозицією про «співпрацю» на командира одного з підрозділів бригади Збройних Сил України. Після «зустрічі» офіцер української армії одразу звернувся до СБУ з інформацією про «контакт».

Читайте також: У СБУ повідомили, що Росія веде роботу з фальсифікації президентських виборів в Україні у 2019 році

У квітні 2016 року СБУ затримала агента у пункті пропуску «Сеньківка» на Чернігівщині. Він прямував на територію Брянської області для зустрічі із представником російської військової розвідки. Під час огляду речей російського агента правоохоронці виявили приховані під підкладкою верхнього одягу таємні документи. За задумом кураторів, російські спецслужби мали б отримати інформацію про систему фортифікаційного облаштування однієї з бригад ЗСУ в районі проведення антитерористичної операції та диспозиції українських військових підрозділів.

За висновками військових експертів, здобута інформація була б використана противником у нанесенні вогневих ударів по позиціях української армії та проведенні диверсійної діяльності.

Деснянський районний суд Києва визнав затриманого винним у скоєнні злочину за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада) і призначив покарання у вигляді позбавлення волі строком на дванадцять років з конфіскацією всього належного йому майна.

Як повідомлялося, 21 листопада Служба безпеки України затримала організатора псевдопротестних акцій у західних регіонах України. За інформацією, зловмисник отримував від російських спецслужб вказівки та спеціально розроблені інструкції щодо проведення псевдопротестних акцій.