НОВИНИ

Кадирова внесли у справу щодо держперевороту в Чорногорії – ЗМІ РФ

Лідери чорногорської опозиції передали лист на ім'я голови МЗС РФ Сєргєя Лаврова, у якому інформують про причетність до справи глави Чеченської Республіки.

Главу Чеченської Республіки Рамзана Кадирова внесли у справу щодо держперевороту в Чорногорії. Про це йдеться в листі лідерів чорногорської опозиції Мілана Кнежевича і Андрія Мандича, звинувачених у підготовці держперевороту, який вони передали в російське посольство на ім'я міністра закордонних справ РФ Сєргєя Лаврова. Відповідний лист опинився у розпорядженні російського видання "Известия".

Так, в обвинувальних актах почало фігурувати ім'я Рамзана Кадирова, який, за версією прокурорів, нібито агітував лідерів мусульманської громади в Чорногорії за співпрацю з "Демфронтом" з метою зміни чинної влади. 

Також чорногорські опозиціонери стверджують, що поява Кадирова у справі - це спосіб дискредитувати їхню політичну силу, яка "намагалася налагоджувати економічне і культурне співробітництво з Чечнею".

"Це спроба довести до кінця божевільну конспірологічну теорію про "російський слід" в чорногорських виборах", –  розповів "Известиям" лідер "Демократичного фронту" Кнежевич.

При цьому Кнежевич і Мандич також просять Лаврова підтвердити, що обвинувачені російські громадяни Едуард Шішмаков і Володимир Попов ніколи не були затримані сербськими спецслужбами у справі про підготовку перевороту, як це стверджує чорногорський прокурор. 

Як повідомлялось, у вересні суд Подгориці назвав двох представників спецлужб РФ головними організаторами планування перевороту в Чорногорії. Так, за даними прокуратури, Едуард Шишмаков і Владімір Попов є оперативними працівниками військової розвідки Кремля. Наразі вони перебувають в розшуку, їх судять заочно. До цього на суді у столиці Чорногорії повідомили про звинувачення 14 особам, серед них — двом громадянам Росії, у зв’язку з замахом на державний переворот восени минулого року. Серед обвинувачених у «створенні злочинної організації» – двоє опозиційних політиків, депутати парламенту Андрія Мандич і Милан Кнежевич із партії «Демократичний фронт», двоє громадян Росії, дев’ять громадян Сербії і один чорногорець. 

Нагадаємо, на початку листопада 2016 року прокуратура Чорногорії оголосила, що запобігла планам вбити прем'єр-міністра Міло Джукановича, яке готували «російські націоналісти». Ця ж група, за даними влади, збиралася «взяти штурмом» парламент країни. Як додає The Guardian, «змовники» планували проникнути в будівлю під виглядом поліцейських.

Згодом глава Ради безпеки Російської Федерації Ніколай Патрушев вибачився за спробу перевороту в Чорногорії і плани вбити прем'єр-міністра країни, до яких, ймовірно, причетні громадяни Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.