НОВИНИ

Волкер назвав третю зустріч з Сурковим "кроком назад"

Спецпредставник США наголосив, що "Росія повернулася до своєї початкової концепції використання просто Охоронних сил".

Спеціальний представник Держдепартаменту США у справах України Курт Волкер заявив, що третя зустріч з помічником президента РФ Владіславом Сурковим щодо припинення війни в Донбасі стала кроком назад. Про це йдеться в інтерв'ю Лівому берегу.

"Це була вже третя зустріч (в Белграді 13 листопада, - ред.). Протягом перших двох зустрічей у мене було відчуття, що ми відкриваємо доступ до можливостей, Росія вивчає ідею використання миротворчих сил. Вони дійсно хотіли зв'язати миротворчі сили з форматами, які вже існують - з Мінськом, з Нормандією, спостерігачами ОБСЄ і так далі ", – розповів Волкер.

Він також зазначив, що спочатку було враження, що є відкритість для обговорення ключових параметрів, в тому числі безпеки в Донбасі, доступу до кордону тощо.

"Остання зустріч стала дійсно кроком назад. Росія повернулася до своєї початкової концепції використання просто охоронних сил. Тому ми домовилися, що ми візьмемо паузу, подумаємо про позицію один одного, проконсультуємося, і зустрінемося знову десь у грудні", - заявив представник Держдепу .

Раніше Волкер заявив, що скептично ставиться до перспектив врегулювання конфлікту на Сході України.