НОВИНИ

Офіційно торгівлі з ОРДіЛО немає, але фактично вона відбувається - аналітик ТІ Ukraine

На неконтрольовані території з України везуть все, бо терористи мало чим можуть себе забезпечити, крім електроенергії.

На неконтрольовані території з України везуть їжу, медикаменти, одяг, кабелі, електроніку, навіть живих тварин. Тобто офіційно торгівлі з тими територіями у нас немає, але фактично вона відбувається. Про це в коментарі Тижню розповів аналітик Transparency International Ukraine Артем Давиденко.

«На неконтрольовані території з України везуть все, бо мало чим можуть себе забезпечити, крім електроенергії. Так, на тих територіях вирощують овочі й пшеницю, але цього недостатньо. Тож в «ДНР» та «ЛНР» везуть їжу, медикаменти, одяг, кабелі, електроніку, навіть живих тварин. Тобто офіційно торгівлі з тими територіями у нас немає, але фактично вона відбувається», – розповідає він.

Давиденко зауважив, було рішення РНБО, яке зупинило залізничні перевезення. Однак щодо інших шляхів торгівлі відбулося переформатування. Швидше за все, обсяги стали меншими, але потреби не змінилися. Умовно, якщо десь не неконтрольованій території треба було 100 буханок хліба – то вони необхідні й зараз. І їх все одно привезуть.

Водночас він додав, що говорити про дефіцит товарів чи гуманітарну катастрофу в ОРДіЛО не доводиться.

«Ми говорили з людьми, які там живуть, питали про ціни й дефіцит. Нам відповіли, що дефіциту немає, однак в магазинах малий асортимент і високі ціни. А по деяким товарам ще й погана якість. До всього, в ОРДіЛО завозять російські й білоруські продукти харчування. І я не чув, щоб там була гуманітарна криза», – наголосив аналітик TI Ukraine.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.