НОВИНИ

У Маріуполі відбувся допрем’єрний показ фільму "Кіборги"

Стрічка вийде на екрани 7 грудня.

У Маріуполі відбувся допрем’єрний показ фільму про оборону донецького аеропорту «Кіборги», який вийде на екрани 7 грудня 2017 року. Про це повідомляє штаб АТО з посиланням на мобільну прес-група ОТУ «Донецьк» на приазовському напрямку.

Як розповів нам режисер стрічки Ахтем Сеїтаблаєв, зйомки почалися на початку лютого цього року.

«Половину зйомок – у павільйоні під Києвом. Наш художній-постановник Шевкет Сейдаметов побудував десь п’яту частину терміналу. Там ми знімали до середини березня. Пізніше ми переїхали в Чернігів, де на запасному військовому аеродромі відтворили екстер’єр ДАП, десь четверту частину його. І знімали також на полігоні в Гончарівському. До речі про декорації, коли реальні «кіборги» побачили їх, то казали, що вони, наче, знову опинилися в ДАП», - розповів Сеїтаблаєв.

Читайте також: Українському кіно бути. Які вітчизняні стрічки змогли отримати визнання на кінофестивалях

Він також наголосив, що фільм побудований майже повністю на реальній основі, за реальними спогадами бійців.

«Наталка Ворожбит написала сценарій, який потім вичитували реальні «кіборги». І кожен день на знімальному майданчику у нас були присутні захисники донецького аеропорту, щоб допомогти нам зробити максимально правдиве кіно. Звичайно, у дві години неможливо втиснути історію 242 дні захисту аеропорту, тому ми дозволили скомпілювати собі декілька подій і характерів. Тобто за кожним персонажем було декілька прототипів з життя», - розповів Сеїтаблаєв.

За його словами, співавторами сценарію стали Євген Жуков з позивним «Маршал», Євген Межвікін з позивним «Адам», Андрій Шараскін – «Богема», Кирило Недря – «Доцент», Олександр Трепак – «Редут».

Загальний бюджет фільму — 47 мільйонів гривень. Половину коштів на зйомки виділило Держкіно.

Наступні прем’єри стрічки "Кіборги" відбудуться у Запоріжжі (27 листопада), Дніпрі (28 листопада), Львові (30 листопада), Тернополі (1 грудня), Івано-Франківську (2 грудня), Чернігові (3 грудня), Києві (6-7 грудня), Харкові (8 грудня) та Одесі (9 грудня).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.