НОВИНИ

Ґрібаускайте підписала "закон Маґнітського"

Закон набуде чинності 1 січня 2018 року.

Президент Литви Даля Ґрібаускайте підписала аналог "закону Магнітського", який з наступного року заборонить в'їзд до Литви іноземцям, пов'язаним з корупцією великого масштабу, відмиванням грошей і порушенням прав людини. Про це повідомило видання Kauno Diena.

За словами Ґрібаускайте, прийнявши цей закон, Литва разом з міжнародним співтовариством відкидає приниження прав людини, "брудні гроші" і деструкцію правосуддя.

"Повага прав людини є невід'ємною частиною верховенства права. Ті, хто їх порушує, повинні усвідомлювати, що в демократичному світі вони небажані", - йдеться в прес-релізі.

Як повідомлялося, 16 листопада Сейм Литви прийняв аналог "закону Маґнітського", яким передбачається обмеження в'їзду в країну для іноземців причетних до корупції та злочинів проти особистості. Резолюція стосується 44 фігурантів, імена яких можуть бути внесені в список небажаних в Литві осіб.

Нагадаємо, Сєргєй Маґнітскій, юрист фонду Hermitage Capital, заявив про розкриття великого розкрадання бюджетних коштів, після чого сам був звинувачений в ухилянні від сплати податків. Його взяли під варту. Маґнітскій помер в СІЗО в Москві у 2009 році. Правозахисники впевнені, що Маґнітскій помер через погані умови утримання та відмову у медичній допомозі з боку слідства, яке домагалося від нього свідчень, вигідних для низки корумпованих силовиків. У березні 2013 року слідчий комітет РФ припинив кримінальну справу за фактом смерті Маґнітского за відсутністю складу злочину. У 2012 році в США прийняли "закон Маґнітского", що об'єднав скасування поправки Джексона-Веніка, яка обмежувала торгівлю між державами, і одночасно ввів візові санкції щодо порушників прав людини в Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.