НОВИНИ

У СЦКК повідомили, що керівництво "ДНР" перешкоджає відновленню інфраструктури на Донбасі

Українська сторона заявила, що бойовики в черговий раз підтверджують своє ігнорування інтересів цивільного населення та прагнення до подальшого загострення збройного конфлікту.

Українська сторона Спільного центру контролю і координації припинення вогню повідомила, що керівництво окремих окупованих територій Донецької області перешкоджає відновленню цивільної інфраструктури на Донбасі. Про це в понеділок, 27 листопада, повідомляє прес-центр штабу АТО.

"Незважаючи на численні звернення української сторони СЦКК до російської сторони СЦКК, щодо сприяння у наданні гарантій безпеки на території окремих територій Донецької та Луганської областей з метою планування та виконання ремонтно-відновлювальних робіт на критичних об’єктах цивільної інфраструктури (поблизу лінії розмежування сторін на тимчасово непідконтрольній Уряду України території), керівництвом ОРДО проводиться систематичне блокування вирішення зазначених питань", – йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що в листопаді 2017 року СЦКК отримала заявку від регіональної філії "Донецька залізниця" для отримання гарантій безпеки і дотримання режиму припинення вогню під час проведення ремонтно-відновлювальних робіт.

Після підтвердження необхідних гарантій спеціалісти розпочали виконання робіт. Натомість російська сторона СЦКК без пояснення причин 26 листопада заявила, що запланованих робіт на зазначеному об’єкті не буде.

"Керівництво ОРДО в черговий раз підтверджують своє ігнорування інтересів цивільного населення по обидва боки лінії зіткнення, нехтування Мінськими домовленостями та прагнення подальшого загострення збройного конфлікту на Донбасі, незацікавленість у забезпеченні екологічної безпеки регіону", – зазначено в повідомленні.

Крім того, українська сторона СЦКК закликала російську сторону – вжити всіх можливих заходів для узгодження з керівництвом ОРДО відповідних письмових гарантій безпеки під час проведення заходів щодо відновлення цивільної інфраструктури Донбасу.

Як повідомлялося 22 листопада, Українська сторона СЦКК заявила, що подальша ескалація напруженості на території ОРЛО може призвести до значного погіршення гуманітарної ситуації, ізоляції та збільшення потоку цивільного населення на територію, підконтрольну уряду України.