НОВИНИ

У Саудівській Аравії створили ісламський військовий союз для боротьби з тероризмом

41 країна-член новоутвореного альянсу планує об'єднати свої "військові, політичні та фінансові" зусилля задля спільної протидії терористичним організаціям.

У Саудівській Аравії створили новий ісламський антитерористичний військовий альянс, до якого увійшла 41 країна. Про це 26 листопада повідомив кронпринц Саудівської Аравії Мохаммед бін Салман.

За словами принца, військовий союз стане "ясним сигналом" терористичним організаціям, які в останні роки зберігали активність на території "наших країн". Він наголосив, що найбільшою загрозою, яку несуть терористи, є не тільки загибель невинних людей, але й руйнування репутації релігії.

Згідно з повідомленням, 41 країна-член новоутвореного альянсу планує об'єднати свої "військові, політичні та фінансові" зусилля задля спільної протидії міжнародному тероризму. Здебільшого до антитерористичної коаліції входитимуть сунітські країни. Натомість Іран, Ірак, Сирія та Катар не залучені до союзу.

Перше засідання військового об'єднання відбулося через два дні після терористичної атаки у мечеті на півночі Єгипту.

"Це дуже болючий інцидент, який нагадує нам про небезпеку радикального екстремізму", - заявив Мохаммед бін Салман.

Нагадаємо, 24 листопада Ісламські бойовики підірвали вибухівку та відкрили вогонь  в мечеті біля столиці провінції Ел-Аріш. У результаті вибуху і пожежі в мечеті на півночі Синайського півострова Єгипту кількість загиблих, за останніми даними, становить 235 осіб.