НОВИНИ

Суддя-втікач Чаус подав до суду на президента Молдови

Позов подано через відмову у наданні політичного притулку.

Відсторонений суддя Дніпровського районного суду Києва Микола Чаус позивається до президента Молдови Ігоря Додона через відмову йому в наданні політичного притулку. Про це пише Anticoruptie.md.

Зазначимо, що на початку жовтня Комісія з проблем громадян і надання політичного притулку при президенті Республіки Молдова відхилила запит українського судді Чауса на отримання політичного притулку.

Чаус зараз оскаржує це в суді.

Як повідомлялося, 9 серпня 2016 року НАБУ та САП викрили суддю Дніпровського районного суду міста Києва Миколу Чауса, який отримав $150 тисяч хабара. Він розділив гроші на дві частини: $80 тис приховав у дволітровій банці в районі озера Малинівка і Садового товариства «Приозерне», решту $70 тис залишив в автомобілі. 11 серпня 2016 року судді Чаусу повідомили про підозру. Одразу заарештувати суддю не вдалося через суддівський імунітет. 6 вересня Верховна рада проголосувала за арешт Чауса. Однак того ж дня стало відомо, що Чаус втік. 

1 березня суддя Микола Чаус був затриманий в Молдові. За словами молдовського прокурора, він сам здався правоохоронцям в Кишиневі, зізнавшись, що незаконно перетнув кордон. 2 березня суд у Кишиневі заарештував Чауса. Антикорупційна прокуратура Молдови отримала запит від Генпрокуратури України про екстрадицію судді Миколи Чауса та почала підготовку документів на екстрадицію. Сам Чаус попросив у президента Молдови політичного притулку.  10 квітня глава Антикорупційної прокуратури Молдови Віорел Морарь заявив, що Чаус буде перебувати під арештом до завершення екстрадиції в Україну.

4 жовтня Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила Чауса від виконання обов'язків судді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.